Edward Scarlett Karta Handlu

original: http://www.antiquespectacles.com/trade_cards/scarlett/scarlett.htm

(Najedź kursorem na dowolny obiekt w karcie handlu poniżej, aby zobaczyć powiększony obraz.)
Nowo odkryta Bodleian Library wersja, 1714-1727

 

Ilustracja:
() Douce Dodaje 139 (766), Bodleian Library, University of Oxford i (B) Muzeum Brytyjskiego Stowarzyszenia optyczny w Kolegium optyków od obu bardzo uprzejmie wspólnych dużych greyscans wysokiej rozdzielczości w celu przedstawienia takiej oceny i porównania

Bardzo specjalne osobiste podziękowania zostaje przedłużony do Neila Handley, kurator Muzeum BOA, którego szeroka wiedza w szerokim zakresie historii optycznego jest dość niesamowite. Ta strona została również stworzona z uprzejmości Josie Lister, Sheila O’Connell, Sara Schechnerem, Karsten Gaulke, Peter de Clerc, Dennis Simms, Dr Charles Łętocha, Marv Bolt, Paolo Brenni i Adrian Whicher i oczywiście webmaster Lee Berkowitz


WSTĘP

Edward Scarlett optyczna karta towarowy jest, odpowiednio, uważany za jednego z najbardziej znaczących elementów drukowanych ulotne w istnieniu. Jego specyficzne znaczenie w historii okulistycznej jest ze względu na fakt, że stanowi najwcześniejszy reklamę bocznych ramion na okulary. Przez ponad czterysta lat okulary spoczywała tylko na nos. Karta handel Scarlett (około 1728/30, a może teraz moŜliwy do oznaczenia datą trochę wcześniej) ilustruje zawiasach kawałki świątyni, które są krótkie, proste i spiralne (mają zakończeń zwieńczenia). Te zwieńczenia dociskany umiarkowanie dużym obszarze głowy w rejonie tyni jak na nos, zapewniając znacznie poprawioną stabilność użytkownika. Bardzo szybko te spirale były najprawdopodobniej zmodyfikowany, aby stać się duży pierścień kończy widać na pierwszych spektakli świątyni, których przykłady można znaleźć w wielu kolekcjach prywatnych i publicznych.

Karta handel Scarlett jest niezwykle rzadkie, a do niedawna tylko dwa przykłady ogólnie istniała, jeden w Muzeum BOA i innych w Muzeum Nauki, zarówno w Londynie.Trzeci przykład zostało odkryte, jednak po badaniach w 2007 roku w Muzeum Brytyjskiego Wydziału Grafiki i Rysunku.Najszczęśliwsza odkrycie notatki w dokumentach będących w posiadaniu nie doprowadziły do wspaniałego przykład w Bodleian Library, University of Oxford, który różni się od dwóch pozostałych. Karta handel Scarlett zostaną przeanalizowane i omówione poniżej, a także wykazać się na pokazy slajdów, które następują. Trzy wybrane przykłady mają ilustracje prawie trzydziestu obiektów naukowych w dziedzinie obwodowej podejmowania ta karta handel jeden z najbardziej plastycznych nich kiedykolwiek wydrukowanych. Posiada także trzy roundels tekstu każdej z prawie tej samej wiadomości, ale w innym języku, angielskim, francuskim, i holenderskim.

Ojciec i syn

Edward Scarlett, starszy (kiedyś przed 1677/43), był uczniem w 1691 Christopher Long Acre Cock, członek Miłościwy Spółkę okularów Makers. Scarlett zwolnienie od spektaklu Makers Spółki w 1705 kiedy po raz pierwszy otworzył swój sklep o nazwie Archimedes i Globe na Dean Street, w pobliżu kościoła św Anny, Soho, Londyn. Następnie został Mistrzem okularów Makers Spółkę w 1720/22. John Marshall był optyk do monarchy panującego więc kiedy umarł Scarlett Następnie został powołany w 1727 roku, by stać się Optyk Jego Królewskiej Mości króla Jerzego II“. Był wybitnym i szanowanym optyk i pozostał w jego sklepie, aż do śmierci w 1743 roku.

Syn, również Edward Scarlett (chyba 1702 - około 1779) był uczniem ojca Od około 1716, a następnie pracował w tym samym miejscu, aż o 1770 syn zwolnienie od Spółki w 1924 roku i został mistrzem spektaklu Makers Spółka w 1745 roku uczynił mikroskopy i teleskopy i rejestrowana jest także dodatkową adres na początku Maxwell Street, w 1749 roku, Okulary, drugi dom z Essex Street, w pobliżu dzielnicy Temple Bar, w Londynie


OKULARY SCARLETT-TYP

Edward Scarlett Starszy nie może być rzeczywiste wynalazca okularów stronach, ale dostępne dowody zdecydowanie wskazuje, że był on pierwszy je reklamować. Tylko jeden prawdziwy wczesny przykład okularów przeżywa dziś w domenie publicznej, kilka innych przykładów (prawdopodobnie dnia później w 18 wieku) zostały zlokalizowane. Ten jeden najsłynniejszy skarb istnieje w Muzeum BOA w Londynie (nr katalogowy LDBOA1999.1308 nowoczesny). Okazało się, prawie przez przypadek, podczas prac w podziemiach muzeum, a potem na Knaresbrough miejsce w 1990 roku na szczęście w tym czasie Kurator, Hugh Orr, miał wystarczającą wiedzę, aby rozpoznać ich znaczenie i od tego czasu ich autentyczność została potwierdzona przez Ronalda MacGregor oraz innych międzynarodowych ekspertów. Sklep Scarlett promować tego typu, więc są one znane jako Scarlett-typu”. Wbrew temu, co od czasu do czasu zgłaszane ani ojciec, ani Scarlett Scarlett syn nigdy nie twierdził, że wynalazł ramienia bocznego, ani też nie zawsze opatentować nową funkcję.

Hugh Orr później napisał artykuł dla OAICC newslettera okulistycznych Antyki, zatytułowany Antique kolekcjonerska Sen”. Opisał on jednym z jego głównych zadań, gdy zaczynają recatalogue kolekcję BOA Fundacja Muzeum. Pracował z mieszanym działki zardzewiałych żelaznych i stalowych, okulary, astigs, foldery, itp, które zostały określone na bok, nie ma żadnej wartości. Ku jego zdziwieniu ujrzał parę z krótszych boków spiralnych, pokryte kawałków aksamitu. Soczewki (1,25 RE, 2,50 LE) były popękane i “rama widział lepsze dni“. Ale były to spektakle Scarlett typu i na pewno coś w rodzaju odkrycia, że przychodzi tylko raz w życiu. To było największe znalezisko Orr, ponieważ wiedział, że Scarlett była pierwsza reklamować okulary z boków (świątynie) i tym samym została uznana być może być ich twórcą.

INNE SKŁADKI nadana NAZWA Scarlett

Innym ważnym wydarzeniem wynikała z prac Edwarda Scarlett, starszy.Szorstki pomiar soczewek i przepisywanie władzy przez ogniskowej prawdopodobnie zaczęło się od Florencji w 15 wieku. Następnie augustianów mnich Tommaso Garzoni zmierzone obiektywu krzywiznę w ostatnim kwartale 16 wieku.Słynny 1623 książka Daza de Valdes wyjaśnia swoją metodę soczewek klasyfikacji przez stopni odpowiadających dekadach wieku od 30 do 80. Niektóre z tych systemów przewidzianych dość dokładne nazwy, ale inne były, zamiast po prostu na podstawie względnej potrzeby lub przybliżonym wieku użytkownik. Okulary zazwyczaj były klasyfikowane mniej więcej jak osób starszych” lub młodszych ludzi wejrzenia“. Daza de Valdes, w szczególności stosowane metody, która mogłaby być uznana za dość dokładne jak na dzisiejsze standardy. Następnie około sto lat później nasz Edward Scarlett stała się pierwszą optyk ocenić, soczewki liczba okularów w zależności od ich długości ogniskowej (względem mocy oznaczona w calach) i wtedy oznaczałoby, że numer na ramie. Znaki te Scarlett Fokus dostarcza szerszy zakres uprawnień soczewek optycznych dla ludzi potrzebujących okularów. Podejmowanie Spektakl był nieco sztuką przed swoim czasem; teraz z nowej metody” Scarlett byłoby to się bardziej precyzyjne rzemiosła.

Na jego karcie handlu Edward Scarlett reklamowane, że Grindeth wszelkiego rodzaju Optick Okulary (i) sprawia, że okulary po nowej metody, znakowanie ostrości szkła po ramce, przy czym approv’d wszyscy z Learned w Opticks jako [] Exactest sposób montażu różnych Eyes .Starszy Edward Scarlett utrzymuje wysoki standard przywództwa w wykonywaniu prawa optyczne City of London. On i jego syn współpracował także z dobrze znanego matematyka John Hadley (1682-1744), który był następnie Wiceprezes Towarzystwa Królewskiego. Że współpraca dała Scarletts wgląd zaawansowanych metod stosowanych przez naukowców dla obiektywów pomiaru. To prawdopodobne jest to, co doprowadziło do rozwoju Scarlett ostrości Marka.

W Weekly Journal, 23 maja 1724 ukazał się następujący W ubiegłym tygodniu został przedstawiony królowi (tj Jerzego I, 1714/27]), książę i księżniczka ciekawy kawałek Dioptrick Malarstwa przez genialnego pana Edwarda Scarlett, optyk z ich Królewski Wysokości, znany z końca Poprawy okularów przylegającymi do słabych oczu przez ogniskowej szkła .

Większość spektakli powstałych w latach 1724 (kiedy to “poprawa” został ogłoszony do króla) i 1743 (kiedy Scarlett starszy zmarł) były nos okulary w stylu Norymberga. Odmiany składane były również. To nie byłoby łatwo umieścić numer ostrości na typowym Norymberdze ramie dnia. Dlatego kilka lat później zakładamy, że stało się o wiele bardziej praktyczne, aby po prostu etch, numer długości ogniskowej na samym szklanym obiektywem, choć nie wiem, czy Scarlett była pierwszą optyk faktycznie rozpocząć tę praktykę.

Również w końcu 18 wieku innych marek (30, 40, 50 100) były czasem zauważyć na do broni z okularów.Wyższy numer znajdujący się na ramie częściej obiektyw tej siły by zapewnić lepszą wizję osoby, prawie, że z wiekiem. Wszystkie te zmiany zostały zweryfikowane w doskonałej lipca 1951 artykuł w optyk autorstwa Otto Ahlstrom kurator Muzeum w Sztokholmie Zjednoczonej optycznych.

Oprócz tego, co opisano powyżej, Science Museum etykiety na ich teraz zdemontowanego wyświetlacza z ich byłym Optyka Galeria podano, że był młodszy Scarlett, który był zaangażowany w lustrach wziernika. Jest powszechnie stwierdził, że astronom-amator Samuel Molyneux (1689-1728) wykazały wyniki swoich eksperymentów w optyce do Edward Scarlett niektóre czasu między 1724-1728, ale to nie jest do końca jasne, w jakim Scarlett, o którym mowa. Możemy spokojnie założyć, że niektóre odniesienia do Edward Scarlettw 1720 i 1730 do działalności tej nazwy, a nie szczególnie starszy lub młodszy osoby.

Trzy przykłady KARTY

Trzy przykłady znanych obecnie istnieją:
1) Bodleian Library, University of Oxford - Informacje zdobyte podczas prowadzenia badań w Grafiki i Rysunku Wydziału British Museum szczęście doprowadziło do odkrycia tego papieru skarb. Obecnie uważa się, że 1714/27. Douce Dodaje 139, poz 766. Rozmiar: 10 x 8 ¼ ½ cala.
2). Stowarzyszenie Brytyjska optyczny Muzeum Kolegium optyków, nowoczesny numer katalogowy LDBOA1999.242 - Ten przykład jest nieco wyblakłe, ale jest to także wyjątkowa, ponieważ najwyraźniej był używany w formie ulotki z dnia 1756 roku został on podpisany przez Scarlett młodszy na odwrocie i to jest uważane za oryginalny podpis, nie podpisany przez innego pracownika personelu.
Jest on przedrukowany w 1932 Muzeum i BOA katalogu Biblioteki przez JH Sutcliffe i E.S. Chittell, naprzeciwko strona 296.
3). Science Museum w Londynie - Ten przykład był na wystawie w Galerii Optical muzeum, ale niestety została rozebrana w roku 2007. To jest przedrukowany w ważnej 1971 HR Calvert MA książki kartki Naukowe Handlu w Science Museum Collection. Pojawiając się na stronie 44 i oznaczone jako Katalog # 339 jest oznaczony jako zapasy Science Museum 1934-120. Rozmiar 11 3/8 x 3/8 cala 9.
Która jest wcześniejsza wersja?

Główne punkty różnicy między nowo niezanurzonej Bodleian przykład i znany wcześniej wersji Museum BOA Muzeum / Nauka to:

1). The Royal Arms mieć inny wygląd
2). Poniżej pojawią się Arms Królewskie francuskich słów “Dieu et mon droit“, ale tylko na jedną z wersji.
3). W lewym górnym owalu (rondo) nazw tekstowych dwóch różnych członków rodziny królewskiej panującego.
4). W dolnej owalu tekst w języku niderlandzkim zmienia się jedna wersja jest krótsza od drugiej.
5).Version BOA jest tak dobrze zdefiniowane, nawet w porównaniu z przykładem Muzeum Science

W jednym z katalogów w Muzeum Brytyjskiego Wydziału Grafiki i Rysunku, jest fotografia karty handlowej Edward Scarlett w Douce Collection w Bodleian Library. Uwagi są napisane przez Sir Ambrożego Heal (1872-1959) na górze tej fotografii . .Heal 105,88 [N.B. Karta ta odnosi się do księcia i księżnej Walii więc musi pochodzą z przed czerwca 1727, kiedy książę (George) wstąpił na tron jako George II].

Istnieją również notatki przez Ambrożego Heal na górze fotografii karty handlowej Edward Scarlett w Muzeum Nauki, South Kensington. Ponieważ karta odnosi się do Jerzego II musi pory po czerwcu 1727 roku, aby zasugerował nawet Heal karty towarowy może pierwotnie zostały wyprodukowane już w 1710, ale napis na tym przykładzie miał być po czerwcu 1727.

Peter de Clercq jest urodzony niezależny holenderski pisarz, badacz i oficer Towarzystwa Naukowego instrumentu. Został poproszony o ocenę dwóch kart handlowych. Jego odpowiedź: “Ja w porównaniu kartę handlową Scarlett z biblioteki Bodleian (powiedzmy element) z przedstawionego w HR Calvert, karty Naukowego Handlu w Science Museum Collection (1971), płyta 44 (punkt B) i które rozumie się również w zbiorach naszego dobrego znajomego Neil Handley.Holenderski tekst w punkcie A jest zabawne próba tłumaczenia angielski i francuski, wydłużona i prawdziwego zamieszania. Prawdopodobnie ktoś z dowództwem języka holenderskiego chwycili go i zaleca Scarlett, co w znacznie krótszym i prawidłowego tekstu w punkcie B. To mi się wydaje, że pozycja przekonywających dowodów jest starszy z dwóch.

W wersji z BOA Museum Muzeum / Nauka Jerzy II wspomina. Oznacza to, że najwcześniejszy termin to prawdopodobnie może być to 1727 wersja BOA jest jeszcze mniej dobrze zdefiniowane niż np Science Museum; Dlatego też może być później drukowana, wspierana przez to, że jest on dnia tyłu jako 1756 ulotkę.

Bodleian wersji Royal Arms być po 1714 ze względu na prawym dolnym kwartale, który jest podzielony na trzy pokazano dwa lwy na polu, w najniższej części koń w galopie, symbol Hanowerze. Nie wiemy, jak szybko Królewski heroldowie pracować w opracowywaniu zmienionych ramiona George I wstąpił na tron w sierpniu 1714. Prince George (Jerzy II w przyszłości) został mianowany księciem Walii na 27 września 1714 więc karta handel musi pisać -Date tym miesiącu. On został królem na 11 czerwca 1727.

Wersja Bodleian wspomina księcia i księżnej Walii. To odnosi się do przyszłego Jerzego II, mianowany książę Walii w 1714 roku po tym czasie był już żonaty.Wersja Bodleian wygrawerowany jest lepsza, więc prawdopodobnie bliżej do oryginału. Może to prawdopodobnie 1714/27.Zaletą jest to może potencjalnie zmienić aktualnie posiadanych datę wynalezienia bokach okularów.

WNIOSKI

Londyn twórców instrumentów optycznych reklamowane ich rzemiosła poprzez karty handlowych i broszur. Karty te handlowcem lub, bardziej krótko, karty handlowe były zazwyczaj drukowane na jednej stronie karty lub, częściej, tylko kartki papieru. Pomagają zapewnić wspaniały dowód na rozwój społeczny zawodu zawodu optyka. Są również przydatne źródło do dziejów nauki i czasami może pomóc nam instrumenty date (lub wynalazki, takie jak pierwsza zawiasach boki do okularów - typu Scarlett”). Wielu twórców byli członkami Miłościwy Spółkę Okulary Makers. Każdy ekspres miał również wystający znak (fronton), w którym jego firma była znana.Wiele z tych instrumentów optycznych oferowanych do sprzedaży w dni robocze Edward Scarlett pojawia się na jego bardzo rzadkie karty handlowej, trzeci przykład, który został już odkryte. Wydaje się, że dwie zupełnie różne wersje. Karta handel Scarlett prawdopodobnie aktualizowany, gdy królewskie tytuły zmianie, w 1727 roku; w związku z tym, że pozostaje najwcześniej przybliżoną datę wersji Science Museum / BOA. Nowo odkryte wersja Bodleian wydaje się być wcześniej, od 1714-1727, potencjalnie przyspieszeniu datę wynalezienia okularów stronach trzynaście lat i potwierdzając swój wynalazek, aw każdym razie nie później niż do 1727.

Instrumenty optyczne przedstawione na tych kartach zawodowych miały być przedmiotem piękna jak zostały one przeznaczone na narzędzia. Z tych wszystkich powodów karty handel Scarlett jest uważany przez wielu za wspaniały potencjał narzędziem nauczania dla wszystkich zainteresowanych w tym zabytkowym obiekcie. Zbadaliśmy tekst karty i wizerunki instrumentów zostały również przedstawione poniżej podano tytuł wraz z jakiś użyteczny opisem. Mamy nadzieję, że można dowiedzieć się o różnych wyrobów optycznego (instrumenty naukowe) dostępny w ciągu tych pierwszych dniach 18 wieku, w Londynie. Uwagi i poprawki są oczywiście mile widziane